שותפויות אדמונד דה רוטשילד

 

שותפויות אדמונד דה רוטשילד הוקמה על ידי קרן אדמונד דה רוטשילד בשנת 2016, והינה הזרוע החברתית של הקרן, המגשימה את חזונה לבניית חברה ישראלית שוויונית ומלוכדת בה לכל אחד ואחת ניתנת הזדמנות שווה להשפיע, להצליח ולהגשים את הפוטנציאל האישי ללא קשר למגדר, אתניות, תרבות או דת.

 

אנו בשותפויות רוטשילד מאמינים שפסיפס הזהויות הייחודי אשר מרכיב את החברה הישראלית מהווה הזדמנות יקרת-ערך להגשמת חזון זה וליצירת חברה בריאה ומתקדמת בה מועצם הטוב המשותף. לפיכך אנו פועלים לאיתור צעירים מובילים ובעלי פוטנציאל , בעיקר מהפריפריה החברתית-גאוגרפית, להכשירם במטרה לפתח את הדור הבא של מנהיגות צעירה במדינת ישראל, מנהיגות בעלת תפיסות עולם חברתיות, המהווה מודל לחברה משותפת בר-קיימא, המושתתת על עקרונות של צמצום פערים, שוויון הזדמנויות, סולידריות וכבוד הדדי.

 

התכניות המופעלות על ידינו משלבות בין הרחבת ההשכלה והידע לבין פיתוח אקטיביזם חברתי ומסוגלות עצמית תוך מתן ליווי, הכוונה והקניית כלים אישיים וקבוצתיים להשפעה. אנו שמים דגש מיוחד על גיוון חברתי ומשתתפי התכניות מגיעים מכל מגזרי הקשת החברתית בישראל: דתיים ולא דתיים, ערבים, דרוזים ובדואים, מהגליל בצפון ועד הנגב בדרום.

 

כיום מפעילה שותפויות רוטשילד ארבע תכניות מרכזיות:

 

1. קו הזינוק –תכנית הפועלת מאז 2002, במודל ייחודי המלווה צעירים במהלך 10 שנים – מהתיכון ועד לאמצע שנות ה-20.
2. שגרירי רוטשילד – תכנית לפיתוח מצוינות אישית וחברתית, הממוקדת בסטודנטים לתואר ראשון.
3. צוערי רוטשילד – מופעלת במסגרת "עתודות לישראל" בשיתוף משרד החינוך ומשרד הפנים, ומשתתפיה הם סטודנטים לתואר ראשון ושני בתחומים של תכנון אורבני וחינוך בלתי פורמלי.
4. תקווה ישראלית באקדמיה – חלק מפרויקט "תקווה ישראלית", פרויקט הדגל של נשיא המדינה ראובן ריבלין. תקווה ישראלית באקדמיה

 


אנו מאמינים שבאמצעות התכניות שלנו בכוחנו לשנות את המציאות במדינת ישראל וגאים בכך שארגונים רבים מהמגזר הציבורי, העסקי, האקדמי והחברתי בוחרים להיות שותפים שלנו בעשייה.

 

מאות צעירים משתתפים בתכניות השונות מדי שנה, ויחד עם מאות הבוגרים הם מהווים רשת משמעותית של מנהיגות צעירה בעלת חזון משותף של מובילות, מצוינות ואחריות חברתית עמוקה, הפועלת למען עתיד משותף טוב יותר.