דבר יושב הראש

עולמנו מתמודד לאחרונה עם אתגרים כלכליים, חברתיים וסביבתיים חסרי תקדים שהתהוו כתוצאה מניהול בלתי יציב של מוסדות כספיים ומדיניות ציבורית. גורם נוסף המחמיר את המצב הוא הניצול הרשלני של משאבי הטבע שלנו. זעזועים אלה מתרחשים על רקע מתחים גיאופוליטיים גוברים הניזונים ממספר סכסוכים אזוריים ברחבי העולם. אמנם אין זו תופעה חדשה, אך היא עלולה להחמיר ולצאת משליטה אם קובעי ההחלטות, עולם העסקים והחברה האזרחית לא ינקטו עמדה ברורה בתחרות על המשאבים המדלדלים.

לכולנו יש תפקיד בבניית עולם טוב יותר למען ילדינו. במקרה שלנו, מזלנו שפר עלינו במיוחד לרשת מסורת פילנתרופית ייחודית המבוססת על מחויבות ארוכת שנים לסולידריות, לאחריות חברתית ולקידום הידע.

ערכים אלה באים לידי ביטוי במעורבות המתמשכת של משפחתנו בישראל מהמאה ה-19 ועד עצם היום הזה. "הנדיב הידוע" ייסד את הברית האיתנה בין משפחת רוטשילד למולדת העם היהודי כאשר השקיע בצעירים וצעירות חדורי התלהבות שחלמו חלום. הוא האמין בכוח החזון ובכוח השינוי ועבד ללא לאות, כדי להעניק לחלוצי החלום הזה הכשרה, הכוונה ותמיכה כספית.

רשת הקרנות היזמיות שאנו ממשיכים לפתח ברחבי העולם מגשימה מורשת זו הלכה למעשה. בישראל, קרן אדמונד דה רוטשילד , שנוסדה לפני קרוב ל-50 שנה על ידי הברון אדמונד דה רוטשילד, מבטיחה כי מורשת זו תמשיך ותתקיים במשך דורות רבים לבוא.

תוך יישום הגישה החדשנית והאסטרטגית שלנו לפילנתרופיה, וההשקעה שלנו במנהיגות, בגיוון אנושי, בנגישות להשכלה גבוהה ובמצוינות אקדמית, קרן אדמונד דה רוטשילד עובדת יום אחר יום כדי להבטיח שהחזון שלנו יבוא לידי מימוש בהישגים לטווח ארוך.

האנשים שבהם אנו מאמינים והפרויקטים שבהם אנו תומכים, ממחישים בצורה הטובה ביותר את אמונתנו בפוטנציאל הטמון באדם, את מחויבותנו לערך השיתוף ואת החתירה שלנו למצוינות.

 

אריאן ובנג'מין דה רוטשילד